Dotacje w ramach programu "Wsparcia inicjatyw poradniczych"
Program "Wsparcie inicjatyw poradniczych (Wip)" realizowany jest przez partnerstwo 4 organizacji: Fundację Nauka dla Środowiska, Stowarzyszenie "Wiatraki Mazur", Fundację Fundusz Lokalny SMK i Żywiecką Fundację Rozwoju. Fundacja Nauka dla Środowiska realizuje program Wip na obszarze województw: zachodniopomorskim, pomorskim, wielkopolskim i lubuskim.
Cel programu
Celem programu Wip jest wspieranie organizacji poradnictwa nieposiadających osobowości prawnej w formula małych grantów na realizację inicjatyw poradniczych oraz prowadzenie spotkań o charakterze animacyjnym i edukacyjnym, mających na celu profesjonalizację, zwiększenie potencjału i trwałości organizacji poradnictwa nieposiadających osobowości prawnej przez kompetencyjne i organizacyjne wzmocnienie liderów lokalnych i realizowanych przez nich działań. Działania wspierane w ramach Wip mają zapewniać dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Tematyka udzielanego poradnictwa może obejmować następujący zakres: prawny, obywatelski, psychologiczny, rodzinno-pedagogiczny, konsumencki, prozdrowotny, zawodowy i/lub ekologiczny.
Adresaci
- Organizacje poradnictwa nieposiadające osobowości prawnej i grupy nieformalne - m.in. uniwersyteckie poradnie prawne, diecezjalne i parafialne placówki poradnictwa rodzinnego Kościoła katolickiego lub innych Kościołów i związków wyznaniowych - nie mogące samodzielnie zaciągać zobowiązań
- Grupy nieformalne składające się z min. trzech osób fizycznych (pełnoletnich i posiadających pełną zdolność do czynności prawnych, PESEL), które planują realizację inicjatywy poradniczej, niemogące samodzielnie zaciągać zobowiązań.
Wysokość dotacji
W ramach Programu Wip przewidywane jest przyznanie dotacji w wysokości do 15 000,00zł.
Zachęcamy do zapoznania się regulaminem konkursu: REGULAMIN.
Kontakt w sprawie programu
Fundacja Nauka dla Środowiska
koordynatorka regionu: Urszula Sadłowska, tel. 533 335 443
doradca i animator: Anna Kałamarz, tel. 530 909 892
koordynatorka Programu Wip: Iwona Olkowicz, tel. 608 305 766
22 lipca o 17:00 organizatorzy zapraszają na webinarium poświęcone aplikowaniu do Programu. Zapisy:https://forms.gle/GgGtd3UkCisSuJbi6